İstanbul Faco Tower Levent

İstanbul Faco Tower Levent
Konum:  -   İstanbul Avrupa Yakası  -   Büyükdere Caddesi  -   Levent
Firma:  -   Yeşil İnşaat  -   Zincir Yapı  -   Metal Yapı Konut
Adres: Büyükdere Caddesi Levent istanbul
İstanbul Faco Tower Levent Dış Görseller

İstanbul Faco Tower Levent İstanbul Faco Tower Levent İstanbul Faco Tower Levent İstanbul Faco Tower Levent İstanbul Faco Tower Levent İstanbul Faco Tower Levent İstanbul Faco Tower Levent

İstanbul Faco Tower Levent Örnek Daire

İstanbul Faco Tower Levent Reklam Filmi - Video - Tanıtım


İstanbul Faco Tower Levent Haritası
İstanbul Faco Tower Levent Hakkında
Arsa alanı : 23.500 m2
İnşaat Alanı : 160.000 m2
Kat Sayısı : 58
Kullanım : Otel+Ofis
Proje Başlangıç Tarihi : 2012
Proje Bitiş tarihi : 2015
Proje Tasarımı : Amerikan SOM firması (http://www.som.com)

Dünyanın en güzel şehirleri arasında bulunan İstanbul'a yakışacak kalıcı bir siluet eklemek istedik. Geçmişten bugüne ve geleceğe bir imza gibi... İstanbul Faco Tower, pek çok farklı birimi içinde taşıyan ve 4 farklı koldan adeta gökyüzüne ulaşacak güçte, aynı zamanda da zarif bir siluete sahip özel bir projedir.

2012 yılında Yeşil İnşaat ve Metal Yapı Konut ortaklığı ile kurulan Zincir Yapı’nın portföyüne dahil olan projenin yapı sistemi Türkiye' de bir ilk olup yapının ana çekirdeği betonarme yüklenici kısımlarında çelik kafes uygulaması bulunmaktadır. Ayrıca “Leed Certıfıed Gold” kalite standardına sahip olacak bu yapı,  tamamen çevreci ve tasarruf odaklı olarak tasarlanmıstır.

Dünyanın önde gelen mimari firmalarının katıldığı yarışma sonucunda seçilen tasarım Amerikan SOM firmasının bir eseridir. Projemizin inşaatının 2015 yılında tamamlanması planlanmaktadır.

İstanbul Tower Levent, İstanbul'un en seçkin iş ve finans merkezi Levent Büyükdere Caddesi'nde, Turgut İlaçları A.Ş. arazisi üzerinde Zincir Yapı A.Ş. tarafından inşa edilmektedir. İstanbul Tower Levent, pek çok birimi içinde taşıyan, dört farklı koldan gökyüzüne ulaşan zarif bir siluete sahip özel bir projedir.

Zincir Yapı portföyüne dahil olan ikinci önemli proje İstanbulTower Levent inşaatı, Türkiye'de bir ilk olup yapının çekirdeği betonarme, diğer taşıyıcı sistemleri ise çelik olarak tasarlanmıştır. Ayrıca “LEED Gold” kalite standardına sahip olacak bu yapı, tamamen çevreci ve tasarruf odaklı olarak tasarlanmıştır.

İstanbul Tower Levent'in tasarımı, dünyanın önde gelen mimari firmalarının katıldığı yarışma sonucunda seçilen Amerikan SOM firmasının eseridir.

2013 yılında inşaatına başlanan projenin 2016 yılında tamamlanması planlanmaktadır.

DÜNYANIN EN GÜZEL ŞEHİRLERİ ARASINDA BULUNAN İSTANBUL'UN SİLUETİNE YAKIŞACAK KALICI BİR ESER YARATMAK İSTEDİK. GEÇMİŞTEN BUGÜNE VE GELECEĞE BİR İMZA GİBİ...

Istanbul Tower, located on Buyukdere Avenue in the new central business district of Istanbul, is poised to become a new city landmark. The 55-story tower creates an impressive urban gateway inspired by the geometric intricacies characteristic of Turkish art and architecture.

Targeting LEED® Gold, the high-performance tower features a pleated facade that will reduce direct sunlight and heat gain while simultaneously providing panoramic views of the Bosphorus, Black Sea, and Golden Horn.

Flexible, open-plan office space is provided throughout the tower. The perimeter structure allows multi-tenant configurations as well as maximum flexibility for interior layouts. All office space benefits from spacious, column-free floor plates spanning from the core to the facade. Lower levels of the building will house a museum, conference center, and retail space. -