Dap Yapı Vazo Kule

Dap Yapı Vazo Kule
Konum:  -   İstanbul Anadolu Yakası  -   Maltepe
Firma:  -   Dap Yapı
Tel: 444 33 39
Web: http://www.vazokule.com.tr/
Adres: Altayçeşme Mh. Çam Sokak No:16 Maltepe - İstanbul
Dap Yapı Vazo Kule Dış Görseller

Dap Yapı Vazo Kule Dap Yapı Vazo Kule Dap Yapı Vazo Kule Dap Yapı Vazo Kule Dap Yapı Vazo Kule Dap Yapı Vazo Kule Dap Yapı Vazo Kule Dap Yapı Vazo Kule Dap Yapı Vazo Kule Dap Yapı Vazo Kule Dap Yapı Vazo Kule Dap Yapı Vazo Kule Dap Yapı Vazo Kule

Dap Yapı Vazo Kule Vaziyet Planı

Dap Yapı Vazo Kule Vaziyet planı Dap Yapı Vazo Kule Vaziyet planı

Dap Yapı Vazo Kule Örnek Daire

Dap Yapı Vazo Kule Dap Yapı Vazo Kule Dap Yapı Vazo Kule Dap Yapı Vazo Kule Dap Yapı Vazo Kule Dap Yapı Vazo Kule Dap Yapı Vazo Kule Dap Yapı Vazo Kule

Dap Yapı Vazo Kule Reklam Filmi - Video - Tanıtım


Dap Yapı Vazo Kule Haritası
Dap Yapı Vazo Kule Hakkında

Mutluluğun Yeni Rengi
Mimaride çığır açan fikirlerin ve konut anlayışında yeniliğin öncüsü DAP Yapı, Hitit medeniyetinin 3 bin yıllık eşsiz mirasını günümüze taşıyor. Anadolu’da kurulan uygarlıkların en önemlilerinden biri olan Hititler, anıtsal mimarinin de kurucusu olarak kabul edilirler. Bu bağlamda DAP Yapı da, her bir projesinde, dünya şehri İstanbul özelinde ülkemiz için anıt değeri taşıyan, konsept formlara sahip özgün mimarili binalar tasarlamaktadır.

Hitit sanatının en önemli objelerinden olan İnandık Vazosu, anıtsal mimari anlayışıyla modernize edilerek Vazo Kule’ de yeniden hayat buldu. Binlerce yıl öncesinin duygularını İstanbul Dragos’ ta yükselten Vazo Kule, geçmişten günümüze yansıyan kalıcı değerleri geleceğe taşıyor.

Ve İstanbul, Yeni Bir Simgeye Daha Kavuşuyor
Vazo Kule’nin Hitit sanatından esinlenerek projelendirilen dış mimarisine uygun iç tasarımı, geçmiş ve geleceği harmanlayarak sunuyor. Modern çizgilerin yanı sıra, Hitit dönemine ait, kabartma ve freskler, burada yaşama ayrıcalığına malik olan seçkin sahiplerine büyülü bir dünyanın kapılarını aralıyor. Lobiden koridorlara, farklı büyüklükteki rezidanslardan diğer a plus yaşam alanlarına değin her yerde DAP Yapı titizliği, seçiciliği ve kalitesinin izlerini görmek mümkün.

Vazo Kule, yalnızca geçmiş ve geleceği mezceden bir yaşam alanı sunmuyor, aynı zamanda stilinizi yansıtan bir yaşam biçimi sunuyor.

Yaşam Merkezi


                            Dönemin sosyal yaşantısını yansıtan Hitit vazoları, Vazo Kule' ye ilham veren, projenin şeklinden rengine, isminden üzerindeki figürlere ve çapraz şeritlere kadar modern bir yorumla yeniden şekillendirilen eşsiz eserlerdir. Bunların en önemlisi de İnandık Vazosu' dur.

İnandık Vazosu, Hitit devletinin Hanhana (Çankırı'ya yakın İnandık Köyü) adlı merkezinde bulunan ünlü vazodur. Hitit kültürünü çok iyi yansıtan vazo, üzerindeki resimlerde kutsal tanrılarının evlilik törenini anlatmaktadır. Kabartmalı motiflerin frizler halinde üzerine yerleştirildiği İnandık Vazosu, Hititler’ in bölgeye yerleşim tarihini ve o döneme ait sosyal yaşantıyı aydınlatması açısından önemli bir buluntudur.

Dış yüzü kabartmalı ve renkli olan bu vazonun üzerindeki motifler tek tek incelendiğinde, her bir figürün birbirini tamamlar nitelikte olduğu ve bütün olarak kutsal bir töreni, büyük olasılıkla da dini bir evlilik törenini yansıttığı görülmektedir. İnandık Vazosu, Asur Ticaret Kolonileri Çağı’na geçişte, Eski Hitit Çağı ve devamındaki yaşam biçimi için tipik bir örnek teşkil etmektedir.


İnandık Vazosu, o çağdaki inançların, kültürün ve yaşam şeklinin günümüzde genel hatlarıyla anlaşılmasını sağlamaktadır. Bu anlamda oldukça önemli bir buluntudur.

Otel İşletimi


12 ülkede, 26 şehirde, 100’e yakın oteliyle yılda 5 milyon konuk ağırlayan Abu Dabi merkezli Rotana’yla güçlerini birleştiren DAP Yapı, otel konseptinin en seçkin projesi Vazo Kule’yi hayata geçiriyor.

Otel konseptin de, Türkiye’yi yeni bir işletme yaklaşımıyla tanıştıran DAP Yapı, lüks ve konforun zirvesi Vazo Kule’yle yatırımcısına daha fazla gelir sağlayarak yatırımın daha kısa sürede kendini amorti etmesine imkân tanıyor.

Projedeki 2 kuleye ait 300 bağımsız rezidans, dileyenler için a plus yaşam alanına dönüşürken dileyenler için otel işletim sistemiyle ekstra kazanç fırsatı sunuyor.

İç Mekan
Zeminden tavana yekpare cam özelliğiyle panoramik görüntü imkânı sunan odanız, Adalar ve denizin eşsiz manzarası yanında huzur ve mutluluğa da açık…

Nasıl bir gün geçireceğiniz, güne nasıl uyandığınızla ilgilidir. Vazo Kule' de ayrıcalıklı bir yaşama sahip olanlar, ferahlatan mekânı ve huzur veren manzarasıyla güne her zaman iyi bir başlangıç yaparlar.

Özellikler

DAP Vazo Kule’de 5 yıldızlı otel konforu, lobi, danışmanlık, kat hizmeti, 7/24 özel güvenlik, yürüyüş parkurları, fitness merkezi, Türk hamamı, açılır kapanır 4 mevsim yüzme havuzu, mini alışveriş merkezi, kafeler, restoranlar, otopark ve özgürlüğe kapı açan helikopter pisti yer alıyor.


Sürprizlere dolu bir yaşam, sizin ve sevdikleriniz için Vazo Kule’yle geliyor

Şehir ve Gece

İstanbul’un kalbinde yaşamak, günün her anını dolu dolu yaşamayı bilmektir.

Gününü, iş hayatının yoğun koşuşturması içinde geçirenler, en keyifli anların onları İstanbul’un ışıltılı gecelerinde beklediğini hissedenlerdir.

Tatlı bir esinti, eşsiz bir manzara, keyifli bir sohbet, küçük bir gezinti ya da şık bir akşam yemeği…

Vazo Kule’ de yorgunluğu atmanın bin bir türlü yolu var. Siz hangisini tercih ederdiniz?

Manzara

Bir yanını Avrupa’ya taşıyan, diğer yanını Asya kıtasına bırakan; tarihi, kültürü, tükenmek bilmez güzellikleri, boğazı, denizi ve onu daha gösterişli kılan Adalar’ıyla dünya incisi İstanbul.

Ve şimdi İstanbul Dragos’ta, kente yeni bir silüet kazandıracak olan Vazo Kule yükseliyor.
Denize yürüme mesafesinde olan Vazo Kule’yle İstanbul’un eşsiz güzelliği, Marmara Denizi’nin doyumsuz manzarası ve Adalar’ın muhteşem seyir keyfi panoramik pencereden salonunuza doluyor.
Vazo Kule, size bambaşka bir İstanbul vaat ediyor

Ulaşım


İstanbul’un yeni cazibe merkezi Maltepe Dragos’ta yükselen Vazo Kule, büyükşehrin tüm imkânlarından fazlasıyla yararlanmanızı, ulaşım kolaylığıyla kent hayatının tüm unsurlarına yeterince temas edebilmenizi sağlıyor.

Kadıköy, Bağdat Caddesi, havalimanı, TEM ve E-5 bağlantı yolları, sahil yolu, marina, metro gibi kara, hava, deniz ve raylı ulaşım hatlarına olan yakınlık.


Vazo Kule yeni bir yaşama adım atanlara lokasyon avantajını sonuna kadar kullanma fırsatı sunuyor.

Home Ofis

Mimarisi ve proje konseptiyle çığır açan Vazo Kule, otel işletim sistemiyle yatırımcısına daha fazla gelir sağlayarak yatırımın daha kısa sürede kendini amorti etmesine imkân tanıyor. Vazo Kule' deki seçkin rezidanslar, dileyenler için a plus yaşam alanına dönüşürken dileyenler için otel işletim sisteminde kiraya verilerek ekstra kazanç fırsatı sunuyor.
Ayrıca Maltepe sahilinde yapılacak olan Maltepe Dolgu Alanı Düzenleme Projesi ile Vazo Kule projesinin hemen yanında, İstanbul Müzeler Müdürlüğü gözetiminde İstanbul Arkeoloji Müzesi'nce sürdürülen arkeolojik kazılarda bulunan Bizans dönemine ait hamam ve kilise kalıntılar, Vazo Kule'nin yatırım değerini daha da artıracaktır. Kazı alanı, imara uygun olmadığı için Vazo Kule'nin önü yapılaşmayla kapanmayacak ve değerini yıllarca muhafaza edebilecektir.
 

YATIRIMINIZIN DEĞERİNİ KATLAYACAK CAZİBE MERKEZİ

Maltepe sahilinde yapılacak olan ve 1 milyon 200 bin metrekare toplam büyüklüğe sahip Maltepe Dolgu Alanı Düzenleme Projesi (Maltepe Rekreasyon Alanı), Vazo Kule'nin yatırım değerini daha da artıracak. Gösteri ve Spor Alanı ile Çocuk Adası bölümlerinden oluşan projeyle bölgede prestijli, akılda kalıcı, zengin içerikli, dinlenme yanında, eğlence ve spor aktiviteleri gibi farklı kullanımlara uygun, her yaştan insana hizmet verebilecek mekânların gerçekleştirilmesi amaçlanmaktadır.