Akiş GYO
Akiş GYO
Tel: 0 212 393 01 00
Faks: 0 212 393 01 02
Web: http://www.akisgmy.com
E-mail:info@akisgyo.com
Adres: Miralay Şefik Bey Sokak No:11 K:4-5-6 Gümüşsuyu 34437 İstanbul
Akiş GYO Hakkında

Gayrimenkulde özgünlük ve prestij

Akkök Şirketler Grubu, stratejik iş alanlarından biri olan gayrimenkul sektörüne yönelik olarak 1993 yılından beri faaliyetlerini sürdürmektedir. Akmerkez ile Türkiye’de alışveriş merkezi konseptini farklı bir boyuta taşıyan Akkök Şirketler Grubu, alışveriş merkezi yatırım ve yönetimiyle yaşam merkezi geliştirme alanındaki bilgi birikimi ve tecrübesini yeni yatırımlarla devam ettirmek üzere Akiş Gayrimenkul Yatırımı A.Ş.’yi 2005 yılında kurmuştur.

Kuruluşu ile birlikte önemli projelere imza atan Akiş , Sermaye Piyasası Kurulu'na yaptığı başvuruyla önce Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ünvanını almış, 9 Ocak 2013 tarihi itibari ile de Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamıştır. Akiş GYO, alışveriş merkezi, konut, arsa, fabrika binalarını içeren geniş ve zengin portföy yapısı ile yatırımcılar için tek bir Şirket hisse senedi ile gayrimenkulün farklı alanlarına yatırım yapma olanağı sağlamaktadır.

Akiş GYO doğru zamanda, doğru lokasyonda, yeni trendler yaratan projelerle, sürekli değişim içinde bulunan sektör eğilimlerini ve sosyo-ekonomik gelişmeleri göz önüne alarak gayrimenkul sektörünün farklı alanlarında yatırımlarını sürdürecektir.

Ünvanı : Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.
Ticaret Sicil Memurluğu : İstanbul Ticaret Sicil Memurluğu
Ticaret Sicil Tescil Tarih : 22.11.2005
Tescilli Adres : Miralay Şefik Bey Sokak No: 11 K:4-5-6 Gümüşsuyu 34437 Taksim / İstanbul
Ticaret Sicil Numarası : 570679
Vergi Dairesi ve No : Beyoğlu Vergi Dairesi - 0280414690
Mersis No: 0028041469000015

Fark yaratan projeler ışığında gayrimenkul sektörüne yeni bir vizyon kazandırmak hedefiyle kurulan Akiş GYO, 2013 yılı faaliyet döneminde, kurumsal gelişimi açısından kilometre taşı sayılabilecek  atılımlar gerçekleştirmiştir. Küresel piyasalarda istikrarsızlıkların, Türkiye pazarında ise faiz oranlarında ve kurlarda ciddi olumsuzlukların yaşandığı yıl içerisinde Akiş GYO, üstün kalite standartlarındaki projelerle koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamaya devam etmiştir. Bunun yanı  sıra 2013 yılında 18 milyon Türk Lirası tutarında temettü dağıtımı yaparak ve bu zor süreci önemli bir kârlılıkla tamamlayarak, hissedarlarının yatırımına değer katmıştır.

 Portföy çeşitliliğine yönelik güçlü adımlar

Akiş GYO, 2013 yılında da faaliyetlerini ekonomideki ve gayrimenkul sektöründeki gelişmeler ışığında gerçekleştirmiştir. Kentsel dönüşüm, 2B arazilerinin imara açılması, kamu öncülüğünde  gerçekleştirilen altyapı yatırımları gibi süreçleri yakından izleyen Şirketimiz, hissedarlarının ve iş ortaklarının uzun vadeli çıkarları doğrultusunda yeni gayrimenkul yatırımlarıyla proje portföyünü çeşitlendirmeyi hedeflemektedir.

Özellikle Akbatı AVYM için çok başarılı geçen 2013 yılı, yeni yatırımlarımız için de umut vermiştir. Bu kapsamda ortağı olduğumuz Akasya Alışveriş Merkezi’nin Mart 2014’de hizmete açılacak olması bizim için yeni bir heyecan yaratmaktadır. Sürekli gelişim ilkesi çerçevesinde faaliyetlerini yürüten  Şirketimiz, önümüzdeki dönemde, kişi başına düşen kiralanabilir alan açısından oldukça yüksek seviyelere ulaşan AVM pazarına alternatif olarak “cadde mağazacılığı” alanına giriş yapmıştır.  Öncelikle Bağdat Caddesinde yürütülmesi planlanan projeler kapsamında Şirketimizin önemli büyüklükte ve sürdürülebilir yeni bir kira gelirine ulaşması hedeflenmektedir. Akiş GYO’nun önümüzdeki dönemde proje geliştirme faaliyeti yürütmeyi planladığı bir diğer alan ise İstanbul’un üst  segment semtlerinde eskimiş konut stoğuna yönelik kentsel dönüşüm projeleridir. Akiş GYO, profesyonel proje yönetim anlayışı çerçevesinde bu bölgelerde markalı projelere imza atma hazırlığındadır.

Ödüllerle taçlanan kesintisiz bir başarı yolculuğu

Çevreye ve sürdürülebilirliğe verdiğimiz önem neticesinde Akbatı AVYM, enerji verimliliğini ön planda tutan çevre dostu uygulamalarıyla dünyanın önde gelen yeşil bina değerlendirme sistemi BREEAM  (Bina Araştırma Kuruluşu Çevresel Değerlendirme Metodu) sertifikasının Good seviyesinde sahibi  olmuştur. Aynı bakış açısıyla çevreye duyarlı yeni projeler geliştirmeye devam edeceğiz.

Ana hissedarımız Akkök Grubu’nun stratejik yönelimlerinden ve güçlü kurumsal yönetim anlayışından güç alan Akiş GYO, önümüzdeki dönemde de kazançlı projeler geliştirerek hissedarlarının  atırımlarına değer katmaya ve Türkiye gayrimenkul sektörünün gelişimine nitelikli katkı sunmaya devam edecektir.

2013 yılında gerçekleştirdiğimiz başarılarda emeği geçen tüm çalışanlarımıza ve paydaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Kesintisiz başarı yolculuğumuzun önümüzdeki dönemde, tüm  paydaşlarımız için gurur vesilesi olacak daha büyük başarılarla taçlanması en büyük arzumuzdur.

İ. Gökşin Durusoy
Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

Vizyon
"Hayatınızın her metrekaresi daha fazlasını hak ediyor” ilkesiyle, gayrimenkul sektöründe kalitesi ile farklılaşan projeler hayata geçirmek.

Misyon
Gayrimenkul sektörünün tüm alanlarında devamlı değişim içinde bulunan sektör eğilimlerini ve sosyo-ekonomik gelişmeleri takip ederek yatırımlar yapmak

Hedefler
Yenilikçi, prestijli ve bulunduğu çevreye çok boyutlu değer katan projelere imza atmak ve gayrimenkul sektöründeki yerini güçlendirmek.

Akiş GYO Konut Projeleri Haritası
Akiş GYO Konut Projeleri